Dzisiejsza Data zapisze się na kartach historii . Hmm ..?

Dzisiejsza Data zapisze się na kartach historii . Hmm ..?

Co się zmienia?

Przedstawiamy listę zmian obowiązujących od 20 kwietnia:

Będzie można swobodnie wchodzić do lasów i parków narodowych w całej Polsce. W lesie nie będzie obowiązku zasłaniania nosa i ust. W uzasadnieniu do rozporządzenia podkreślono, że lasy, które zajmują powierzchnię około 9,2 miliona hektarów, są bezpieczne dla ludzi.

– Osoby poniżej 13 lat będą zobowiązane do poruszania się pod opieką osób dorosłych. Starsza młodzież, inaczej niż dotychczas, nie będzie musiała mieć opiekuna

– Obowiązek zakrycia nosa i ust został zniesiony dla osób w pojeździe, w którym przebywają lub poruszają się: jedna osoba albo jedna osoba z co najmniej jednym dzieckiem do 4. lat lub osoby zamieszkujące lub gospodarujące wspólnie. Obowiązujące do tej pory rozporządzenie znosiło obowiązek zasłaniania ust i nosa w pojeździe, w którym przebywa lub porusza się 1 osoba albo 1 osoba z dzieckiem do 4. roku życia

– W trakcie sprawowania kultu religijnego w budynku będzie mógł znajdować się jeden uczestnik na 15 metrów kwadratowych powierzchni tego budynku, nie wliczając osób sprawujących kult. Podczas pogrzebu na cmentarzu będzie mogło znajdować się nie więcej niż 50 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny, dokonujących pochówku lub zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy. Do tej pory w obu przypadkach obowiązywał limit pięciu osób, poza osobami sprawującymi kult. – Do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 metrów kwadratowych wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4, zaś w sklepach o powierzchni większej niż 100 metrów kwadratowych na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 metrów kwadratowych powierzchni. Do tej pory obowiązywał limit maksymalnie 3 klientów na jedną kasę w sklepie.

– Sklepy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 12 będą otwarte wyłącznie dla osób powyżej 65. roku życia. Wcześniej godziny dla seniorów obowiązywały także w weekendy.

Optymistycznie patrząc w przyszłość wyjdziemy z tego kryzysu. Już dziś możesz wybrać się do sklepu wędkarskiego i zrobić  zakupy lub skorzystać  z zamówień on-line.
*Darmowa wysyłka
*Gratis (zanęta) dla każdego nowego użytkownika sklepu
*Bony rabatowe

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *